O mně

 Mé jméno je Blanka Lehmanová.

Začala jsem kreslit už jako malá a kreslila všude a po všem. Postupem času jsem propadala kouzlům mnoha rukodělných technik, šití, keramice, malbě na sklo či porcelán a nakonec i malbě na textil.

Životní cesty mě sice braly oklikou a udávaly jiný směr, nicméně můj zájem o umění, originální věci a kreativitu mě neopustil nikdy.

Pracovala jsem jako keramik, designér, ale také jako naprostý nekreativec :) V takovém případě valnou část mého volného času tvořilo jak jinak... "tvoření".

Textil mi však učaroval ze všeho nejvíc. Z počátku jsem na textil malovala jen drobné detaily, které zdobily můj bytový textil a hračky, které jsem tehdy šila. Následně jsem malovala na textil čím dál víc a v roce 2016 jsem se tomu rozhodla věnovat naplno. Díky tomuto rozhodnutí vznikla značka Drawing world, kterou se mnou po čtyři roky sdílela moje dobrá kamarádka a spolutvůrkyně. Naše společné tvoření zůstalo, ale Markétce vznikla její samostatná značka.

V posledních letech jsem si splnila další své sny. Napsala knížku, zrealizovala tři prodejní výstavy kreslených obrázků a textilních tašek a začala tvořit kolekce textilních šperků. Časem se ukáže, kam dále mě vesmír bude směrovat :)

Ráda pozoruji, jak spolu detaily tvoří harmonii. Stále je co objevovat. Těší mě dělat radost druhým a snažím se inspirovat lidi ke kreativitě.

Řídím se heslem: "Pokud nasloucháme své duši, můžeme stvořit naprosto vše."